Бившият лидер на БСП и настоящ лидер на ПЕС Сергей Станишев отрече да се е договарял с някого за свалянето на първия кабинет на Бойко Борисов. Въпросът му беше зададен публично от бившия лидер на ДПС Лютви Местан.
„Как, с кои фактори се договори управлението на Орешарски по време на първия кабинет „Борисов”, попита Местан, където по думите му се криело обяснението за всички последващи събития.
„Никой не можеше да предположи – нито аз, нито господин Борисов, нито господин Местан, през есента на 2012 година, че ще има предсрочни избори. Това беше изненада за всички”, подчерта Станишев.
„Ако съм имал кристално кълбо през есента на 2012 година, може би съм можел да предположа, че ще има спонтанни граждански протести, изтъкна още той.
В ЕС има отрезвяване след гласуването на британците за брекзит, посочи още в разговора Станишев. /bTV
Вашите коментари