Парламентът реши за пореден път да свали имунитета на лидера на партия "Атака" Волен Сидеров. Този път причината са негови действия в Батак и проявена агресия спрямо екип на телевизия "Скат".
Никой от Атака не взе думата в пленарната зала, а самият лидер на партията не бе в парламента, съобщава Дарик.
В края на ноември главният прокурор внесе две исканията за сваляне на депутатския имунитет на Волен Сидеров във връзка с две досъдебни производства на Софийска градска прокуратура.
Първото - през 2011 г. в град Батак на площад „Освобождение" по време на традиционните тържества, посветени на Априлската епопея, Сидеров е извършил непристойни действия, грубо нарушаващи обществения ред и изразяващи явно неуважение към обществото, като деянието по своето съдържание се отличава с изключителна дързост.
Второто - през 2013 година в София, до сградата на Народното събрание, около 12.00 часа възникнал конфликт между Волен Сидеров и журналист от телевизия СКАТ. Сидеров отправил обиди и заплахи по отношение на журналиста, хванал ръцете му и бутал микрофона му, настоявал за извинение за думи на собственика на телевизия СКАТ. Събраните доказателства сочат, че е налице хулиганство, извършено с особена дързост и нанасяне на телесна повреда на полицейски служител при и по повод изпълнение на службата му.
Вашите коментари