Трябва да вървим колкото се може по-скоро към предсрочни парламентарни избори, БСП продължава да отстоява тази позиция, заяви пред TV7 новият председател на ПГ на Коалиция за България Атанас Мерджанов.
Датата не зависи от БСП, тя ще бъде обявена след съгласие между политическите сили, подчерта Мерджанов. Политическите консултации между партиите са насрочени за утре (27 юни), 12 ч. Очаква се за преговорите в България да се върнат лидерът на БСП Сергей Станишев и лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, които са в Брюксел.
Атанас Мерджанов каза още, че за левицата са приемливи вариантите 7, 14 и 28 септември за провеждане на предсрочен вот. По думите му обаче датата не трябва да пречи на обществения живот на страната. Това автоматично изключва 14 септември от списъка с възможностите, защото 15 септември е първият учебен ден, който се очаква с трепет от хиляди първокласници. /БГНЕС
Вашите коментари