Надявам се до края на гръцкото председателство на ЕС или до края на следващото председателство България и Румъния да се присъединят към Шенгенското пространство.
Това заяви френският посланик Н.Пр. Ксавие Лапер дьо Кабан по време на срещата на представители на френския бизнес с икономическия министър Драгомир Стойнев, предаде репортер на БГНЕС.
Посланикът на Франция напомни, че още преди няколко години Франция открито подкрепи присъединяването на двете страни към Шенген през въздушните и морските граници. Той коментира и темата за енергийната ефективност.
Не чувам да се говори за подобряване на ефективността консумацията на енергия в България. Задавам си въпроса дали не можем да установим двустранен диалог в тази сфера. През април сме предвидили семинар по ядрената енергетика само с френски фирми, работещи в този сектор. В момента семинарът се подготвя и се питам дали не помислим за подобно мероприятие по въпросите на енергийната ефективност, заяви френският посланик. /БГНЕС
Вашите коментари