Над 600 миньори, енергетици и железничари от цялата страна се отправиха на протестен митинг-шествие към сградата на Държавната комисия за енергийно и водно регулиране (ДКЕВР), предаде репортер на Агенция „Фокус”.
Шествието тръгна минути след като пред сградата на президентската институция прозвуча националният химн. Протестиращите скандират „Победа”, а начело на шествието има черен кръст, на който пише „Въгледобив”. По предварителна програма митингът трябваше да започне в 9.30 часа, но влизането на автобусите с миньори на входа на столицата бе затруднено. Според протестиращите затрудненото движение е било с цел саботаж на протеста.
Миньори, енергетици и железничари от цялата страна на протестен митинг-шествие пред сградата на ДКЕВ
10:10, 5 Март 2013
най-ново | най-четени
- Опасна жега на пътя: Какво да проверят шофьорите преди пътуване
- Жълт код за жеги в 14 области, температурите стигат 37 градуса
- Двама пострадаха при пожар в изоставена къща в „Лозенец“
- Възрастен шофьор загина след удар в дърво и преобръщане по пътя между селата Иваново и Върбово
- Слънчева и гореща събота с температури до 36°C, кратки превалявания в източните и планинските райони
- Фекално замърсяване е причинило масовия мор на риба във Варненското езеро
- Жена е с опасност за живота след удар от електрическа тротинетка в Бургас
- Небрандирани полицейски коли ще спират агресивни шофьори
- Регионалният министър за „Баба Алино“: Пирамидата на олигархията цъфти на три нива
- 30-годишен моторист загина при катастрофа в Русе
Вашите коментари