"Минималната заплата трябва да стане 750 лв. и всички доходи да вървят в този ръст.
Най-накрая трябва да разберем кое е най-важното - дали да запазим бюджета по някакъв начин в дефицит, при положение че е позволено той да бъде по-голям", каза днес пред БНТ председателят на КНСБ Пламен Димитров. Той допълни, че всички доходи трябва да се повишат с минимум 15% още от януари. Димитров е на мнение, че в момента от 3 до 5% от бюджета могат да бъдат ориентирани към хората и към бизнеса, за да могат те да запазят, от една страна, конкурентоспособност, от друга, доходите си.
КНСБ: Всички доходи трябва да се вдигнат с 15% от януари
09:35, 5 Януари 2022
най-ново | най-четени
- Жената, ранена при катастрофата на АМ „Тракия“, остава в тежко състояние
- Ивелин Михайлов: Притежавам 2% от дружеството "Исторически парк"
- Тежка катастрофа затвори АМ „Тракия“ към Бургас, трима са загинали
- 18-годишен е с опасност за живота след тежка катастрофа в Русе
- Еньовден във Варна: Музеят по история на медицината посреща гости с билки, работилници и дегустации
Вашите коментари