Комисия от Областна администрация Бургас иззе три бунгала в лесопарк "Росенец", заедно с движимите вещи в тях. Това стана по разпореждане на областния управител проф.
Мария Нейкова като мярка срещу самонастанилите се в държавни имоти, съобщиха от областната управа.
Причината е, че те са разположени неправомерно и без необходимите разрешения в имот - публична държавна собственост, в Лесопарк "Росенец".
Преместваемите обекти представляват постройки с размери: 45 кв.м., 27 кв.м. и 14 кв.м., използвани като спално помещение, склад и пункт за видеонаблюдение.
Изземването се извърши със съдействието на органите на МВР-Бургас. Пред членовете на комисията и полицаите ключар отвори помещенията, експертите описаха движимите вещи, смениха се бравите и бяха поставени обозначителни знаци за забрана за влизане отново в тях.
За констатираните нарушения е съставен протокол.
"Разпоредих да се направи оглед на всички държавни имоти в областта. Експерти на Областна администрация Бургас констатираха безобразни нарушения. Това е само началото на предприетите мерки срещу нарушителите съгласно вменените ми правомощия като областен управител и като стопанин на държавните имоти в област Бургас", заяви областният управител проф. Мария Нейкова.
Вашите коментари