Самолетът, в който пътува ансамбълът от Петрич, е кацнал на Летище София

10:06, 27 Януари 2020

На Летище София е кацнал самолетът от Истанбул, в който пътува Фолклорен ансамбъл „ Пролет“ от Петрич.

Групата, която беше поканена да участва в китайския новогодишен карнавал в Пекин, се завръща с извънреден полет от Истанбул тази сутрин.

До момента информацията е, че всички от групата са в добро състояние.

Фолклорен ансамбъл „Пролет“ към читалище „ Братя Миладинови“- Петрич, е единственият български състав, поканен да участва в новогодишния карнавал в Пекин. Той се прибра с извънреден полет. Това съобщи за "Хоризонт" кметът на Петрич Димитър Бръчков.

Всички от групата са добре, а семействата им са били информирани за извънредната ситуация заради коноравируса и отменените мероприятия по посрещането на китайската Нова година.

16 танцьори, предимно тийнейджъри, четирима техни ръководители и трима представители на местната власт са в екипа, който трябваше да представи страната ни на Световния карнавал в Пекин. Групата замина на 22 януари, а участието на  фолклорния състав беше планирано за 1 февруари. Ръководителят на групата Андон Божанин е потвърдил пред китайските власти желанието на всички да напуснат страната при първия удобен случай.

Към момента няма информация дали, след като кацнат на летището, ще им бъдат извършени специални прегледи и изследвания. /БНР

Вашите коментари

най-ново | най-четени