„Булгаргаз“: „Топлофикация София“ да си плаща или да търси друг доставчик

09:43, 10 Януари 2020

Софийската топлофикация не е платила сметките си за природен газ от юли, а само лихвите за забавянето вдигат дълга й с по 17 хил. лв. на ден.

Напрежението между общинската фирма и държавната "Булгаргаз" се засилва в последните дни с намеци за спиране на газа и предложения "Топлофикация" да си търси друг доставчик. Това се вижда от официално писмо на газовия доставчик до министъра на енергетиката Теменужка Петкова и в отговорите на двете компании на въпроси на "Дневник".

Това става в разгара на зимния сезон, в който семействата на 420 хил. абонати на дружеството или общо 1 млн. души, очакват от него топлина и топла вода.

До 7 януари 2020 г. просрочените задължения на "Топлофикация София" ЕАД с настъпил падеж са общо в размер на 200.5 милиона лева като от тях 3.14 милиона лева са неустойка за забавеното плащане, съобщават от "Булгаргаз" ЕАД.

"Натрупаното задължение е в резултат на неплащане на издадените фактури за доставен природен газ, като най-старата от тях е от месец юли 2019 г.", уточнява доставчикът.

Повече по темата четете тук.

Вашите коментари