Родители на деца с увреждания продължават протеста си

09:09, 3 Юни 2018

Поради огромната подкрепа от обществото и медии, както и желанието на родители да се включат, в почивните дни, от 9 до 17 ч. ще има представители в палатката пред служебния вход на Народното събрание, където се провежда безсрочен протест.

Това съобщи, в писмо до БНР, Ина Маринова, една от майките на деца с увреждания.

Тя е лидер на неколкократни протести срещу системата на социално подпомагане за деца с увреждания и техните родители.

Вчера бащи и майки организираха друг протест - срещу задължителното ваксиниране.

В София, Пловдив, Варна, Бургас и Русе родителите поискаха право на избор дали децата им да бъдат имунизирани.

Миналата година са подадени 500 декларации за отказ от ваксинации. /БНР

Вашите коментари