По сигнал на антикорупционния фонд ще бъде извършена финансова инспекция в община Благоевград заради обществена поръчка по насиране на жилищен блок в града.
Обществената поръчка ще бъде проверявана за законосъобразност и като част от утвърден годишен план на АДФИ.
На 23 март 2018 г. Антикорупционният фонд сезира прокуратурата и АДФИ относно обосновано предположение за фалшифициране на данни в документацията на победителя от обществена поръчка. Тя е с предмет „Изпълнение на Инженеринг – проектиране и изпълнение на СМР във връзка с реализацията на Националната програма за енергийна ефективност на многофамилните жилищни сгради на територията на община Благоевград – ІІ-ри етап“, съобщиха от фонда. Поръчката е за санирането на “Многофамилна жилищна сграда – блок №38” с адрес ж. к. „Ален мак“.
В своевременен срок АДФИ е разгледала на постоянна комисия сигнала и е взела решение за възлагане на финансова инспекция в община Благоевград със задача проверка на обществената поръчка. /БГНЕС
Вашите коментари