3055 лв. са необходими на четиричленно семейство в столицата, за да може да преживее месеца. Животът в София е с около 700 лв. по-скъп от този в страната.
Това сочат данните на Института за социални изследвания към КНСБ, предаде репортер на БГНЕС.
Необходимите доходи на член от домакинството в страната са по 585 лв. или 2340 лв. в семейство с двама възрастни и две деца. Това означава, че родителите трябва да взимат чисто не по-малко от 1170 лв., сума, която остава недостижима и към днешна дата. Това каза изследователят в Института за синдикални изследвания Виолета Иванова при представянето на данните за първото тримесечие.
Очаквайте подробности. /БГНЕС
Вашите коментари