„Пирогов” е в критично финансово състояние

14:13, 1 Юни 2017

Спешната болница „Пирогов” в София е в критично финансово състояние, сигнализира ръководството й.

В официално прессъобщение те обясняват, че са похарчили с половин милион лева повече от лимита си през месец май.

Според зам.-директора на болницата проф. Николай Габровски ръководството е силно загрижено, защото промененият наскоро лимит се е оказал недостатъчен.

Ако се съобразява с него, болницата е трябвало да спре работа още преди една седмица.

80% от преминалите „надлимитни” болни са били спешни случаи.

Неизплащането на тези средства би изправило болницата и пациентите пред сериозно изпитание, посочват от лечебното заведение.

Министърът на здравеопазването не е уведомен за това.

Пред журналисти той заяви, че ще извика д-р Габровски, за да обясни какъв точно е проблемът. /bTV

Вашите коментари