Блокада на „Дунав мост 2“ заради бавно преминаване

08:49, 31 Май 2017

Шофьори на товарни автомобили блокираха за четири часа вчера "Дунав мост 2" при Видин заради опашки на граничния пункт с Румъния, съобщи bTV.

На мястото пристигна и областният управител Албена Георгиева.

Колоната от чакащи бе на изхода от страната, а проверките на граничните служби са на румънска територия. Водачите настояват за намесата на българските власти, за да се ускори преминаването на пункта.

Те твърдят, че на моста за товарни автомобили са отворени само две от трите трасета, които бяха договорени след поредната блокада през януари. Казват, че забавянето е от румънска страна, където се извършват проверките и настояват за облекчаване на трафика.

Шофьорите заплашиха с нови протести, ако не се намери решение.

Вашите коментари