Министърът на регионалното развитие и благоустройството в оставка Лиляна Павлова, придружена от областния управител на Варненска Стоян Пасев и Румен Илиев -началник на Областно пътно управление - Варна, посетиха община Долни Чифлик, Варненска област, в която има обявено частично бедствено положение.
Поради обилния снеговалеж две села - Голица и Булаир, с население общо около 400 души, са откъснати и до тях няма достъп. По разпореждане на Павлова шест машини – един ротор, два грейдера и снегорини, са пренасочени допълнително към двете села, за да помогнат в разчистването на пътищата към тях.
При посещението си в общината Министър Павлова направи и инспекция на санирани сгради със средства от Националната програма за енергийна ефективност на многофамилни жилищни сгради. /Радио Варна
Вашите коментари