Превозваческите фирми биха имали успех, ако поискат обезщетение заради това, че пътищата не са били почистени в определени дни, коментира в интервю за „Преди всички“ по БНР адвокат Евгени Мосинов:
Друг е въпросът дали няма да има някаква форма на натиск от страна на държавата, от типа на предупреждението, за да не се предявяват такива искове към превозвачите. Като започнете от добрия намек – „не го правете, защото…“, но организацията на превозвачите имат такава възможност, вече е въпрос на преценка.
Когато има обилен снеговалеж и земната обстановка е сложна, съответните пътища и магистрали временно трябва да се затварят. Това е практиката и в Европа, но при нас възниква въпросът за това колко време е необходимо за почистването на пътищата, каза в „Преди всички“ Валентин Неделчев, собствени к на транспортна фирма:
При нас беше повече от 24 часа. В Румъния подобни трасета бяха за 2 до 4 часа почистени. Оттам идва проблемът. Ние не сме против, че се затваря пътя, никой не иска да затъва в преспи, но след като се затвори, организацията да бъде интензивна, добра, така че резултатът да дойде за по-малко от 24 часа.
Неделчев заяви, че между 500 и 600 лева дневно губи един автомобил на фирмата от лошото време и забраните да се движи:
Освен това, говорим и за винетни такси, те в момента се заплащат на ден. Ние сме си платили всичко към държавата, много често и авансово, и накрая се оказва, че ние не можем да работим, ние престояваме...
Вашите коментари