Дете беше транспортирано спешно до „Пирогов“ с правителствения самолет

23:20, 11 Януари 2017

5-годишното момченце от Бургас, което беше транспортирано с правителствения самолет Спартан, вече е в Клиниката по детска реанимация на "Пирогов", съобщи за "Хоризонт" експертът за връзки с обществеността на болницата Мария Пойразова:

В Детска противошокова зала на "Пирогов" го чакаше екип от водещи специалисти на болницата. Детенцето има варицела, в резултат, на която неговият имунитет се срива и то получава оток на целия ляв долен крайник. В резултат на този оток се стига и до сепсис.

Детето e настанено в детската реанимация на "Пирогов", където започва мощно антибиотично лечение. Там то e поставено и под активно лекарско наблюдение. /БНР

Вашите коментари