В Родопите усилено се готвят за Националния събор на народното творчество и животновъдството „Рожен 2016 г,”, който започва утре. Той е най-важното събитие за района и има история, която е на повече от един век.
Тази година в него участват 168 певчески групи, 30 ансамбъла, 17 групи за народни обичаи, седем гайдарските оркестъра и над 200 индивидуални певци и инструменталисти.
Програмата на събора (вижте пълния ? вариант на сайта на събора Rozhen.bg) започва в 12 ч. в петък, като надпяванията и надиграванията ще се провеждат на четири сцени. В събота програмата започва по-рано – в 10:30 ч., и продължава до 17:30. В последния ден от събора – неделя, програмата приключва в 15:30 ч.
Хотелите в района вече са пълни.
За да се избегнат задръстванията по пътя към Рожен, се препоръчва използването на алтернативни маршрути – през Девин, Кърджали и Лъки.
Ремонтните дейности в тунелите по направлението Асеновград – Чепеларе ще бъдат преустановени и движението в дните на събора ще се извършва през тях.
Вашите коментари