Какви точно ще са загубите на България от Европейските фондове за земеделие ще стане ясно най-късно на 31 юни 2016 г.
Тогава трябва да е готов окончателният доклад за изпълнението на Програмата за развитие на селските райони за програмен период 2007-2013.
Това се посочва в Годишния доклад за европейските фондове, приет от ресорната парламентарна комисия точно преди един месец, предаде репортер на БГНЕС.
Четвърти месец обаче управляващите не са подавали актуална информация за средствата, които Брюксел следва да възстановява на България по всички еврофондове от приключилия програмен период. От документа, разгледан и приет от Комисията по европейските въпроси и контрол на европейските фондове, става ясно, че към 31.12.2015 г. по Програмата за развитие на селските райони са разплатени общо 6 милиарда лева или 99,04% от програмата.
Колко точно ще са загубите на България от Европейските фондове за земеделие ще стане ясно на 31 юни
08:54, 10 Април 2016
най-ново | най-четени
- Противоминната група в Черно море унищожи дрейфащ дрон край Ахтопол
- Пожарникари и паркови служители борят гасенето на труднодостъпен пожар в резерват „Баюви дупки-Джинджирица“
- Обявиха оранжев код за бури в 8 области у нас
- Моторист пострада при катастрофа на натоварено кръстовище в Бургас
- Жители на варненския квартал „Чайка“ се обявиха срещу строеж върху терен за детска площадка
- Емрах Стораро с акт след шофиране в пешеходната зона на Стария Созопол
- Бившият началник на кадастъра във Варна ще съди двама регионални министри
- Свлачището край „Галата“ отново поставя въпроса за контрола върху строителството и бреговата ерозия във Варна
- Трагедия край река Струма: Възрастно семейство се удави край село Пастух, откриха едно от внучетата им живо, издирват още две деца
- Три жертви при тежката катастрофа на АМ „Хемус“ край Шумен
Вашите коментари