Атмосферното налягане в сутрешните часове е средното за февруари, през деня слабо ще се понижи.
В сутрешните часове все още по-значителна облачност ще има над източните райони, но и там облачността ще намалее и през деня над страната ще бъде предимно слънчево.
Вечерта от запад ще започне ново увеличение на облачността – предимно средна и висока. Вятърът ще се ориентира от югоизток и ще е слаб до умерен. Максималните температури ще са между 10° и 15°, в София около 11°. Това съобщи за Агенция „Фокус” дежурният синоптик Христо Христов в Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) към Българска академия на науките (БАН).
Над Черноморието до обяд облачността ще намалee до слънчево време. Северният вятър през деня постепенно ще се ориентира от югоизток и ще е до умерен. Максималните температури ще са 6-9°. Температурата на морската вода е 8-9°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.
Над планините облачността временно ще намалее до слънчево време. Ще духа умерен вятър от запад-югозапад. Максимална температура на 1200 метра ще е около 5°, на 2000 метра около минус 1°.
НИМХ: Днес ще бъде предимно слънчево, максималните температури ще са между 10° и 15°
07:02, 25 Февруари 2016
най-ново | най-четени
- Американски военни самолети-цистерни кацнаха в авиобаза „Безмер“
- Общинският съвет във Варна отпусна 75 000 евро за концерта по случай празника на града
- Община Варна трябва да представи становища за ремонта на Аспаруховия мост
- България посреща чудотворната икона на Света Богородица – "Хавайска"
- От 1 август държавните служители започват да плащат част от осигуровките си
- 153 420 евро ще струва концерта по случай празника на Варна
- Четирима пострадаха при катастрофата с автобус на „Цариградско шосе“
- Трима души са в болница след тежка катастрофа във Варна
- 7 плажа във Варненско са със завишени нива на бактерии в морската вода
- Жена е с опасност за живота след удар на пешеходна пътека в Бургас
Вашите коментари