Фреон от стар, забранен тип, бе установен още при възникването на инцидента в Пазарджик преди дни, когато след рязане на газова бутилка, 18 души получиха отравяне, а девет бяха хоспитализирани в Клиниката по токсикология в болница „Св.
Георги” в Пловдив, предаде кореспондентът на БГНЕС в града.
Сред пострадалите, освен семейството на младежа, рязал бутилката, бяха и петима пожарникари, дошли на местопроизшествието без необходимото оборудване на опасни газове.
Химичният анализ показва, че в бутилката е имало и други, по-опасни вещества- амоняк и толуол, който е особено токсичен. Това обяснява задържането на пациентите в клиниката, докато отшумят усложненията, които те получиха. Въпреки планираното изписване на пострадалите в събота, те удължиха лечението си заради остър конюнктивит. Пожарникарите ще напуснат клиниката днес, а семейството от Пазарджик- утре. /БГНЕС
Вашите коментари