Момче на 11 години загина на пътя, токов удар уби енергетик в Русе

17:59, 4 Октомври 2015

Черен уикенд в Русенско. Три инцидента - две пътнотранспортни произшествия и трудова злополука станаха за ден, като два от тях за жалост завършиха с фатален край, предава кореспондентът на БГНЕС за региона.

В събота през нощта е станала поредната тежка катастрофа на пътя Русе-Бяла. Около 23:30 часа в района на Обретеник, лек автомобил БМВ с русенска регистрация напуска пътя, навлиза в банкета и се удря в дървета, след което се преобръща по таван.

Инцидентът е станал на суха настилка и прав участък. В резултат на произшествието е починало 11-годишно момче, което се е возело на задната седалка в автомобила. Друго момче, на 15 години, което също е пътувало отзад, е настанено в МБАЛ - Русе с фрактура на лумбален прешлен. Водачът, който е на 36 години, и спътникът му на предната седалка, на 43 години, са били прегледани в болницата в Бяла и са освободени. Пробата на водача за алкохол е отрицателна.

Смъртен случай има и при трудовата злополука, станала днес сутринта, малко след 9 часа, в Русенската корабостроителница. При профилактика на заводската подстанция главният енергетик на завода е бил ударен от ток. 51-годишният мъж е починал на място.

Около 13 часа на булевард „Христо Ботев” в крайдунавския град е станала още една катастрофа. Лек автомобил е блъснал колоездач, който е бил откаран в болница с множество наранявания, но без опасност за живота.

Причините и за двата пътни инцидента се изясняват. Инспекцията по труда разследва случая в Русенската корабостроителница. /БГНЕС

Вашите коментари