45 бежанци са задържани сутринта в района на Царево

15:16, 11 Септември 2015

Три групи с общо 45 бежанци са задържани от полицаи в Царево тази сутрин.

Две групи са открити в коли, а третата група от 20 души се е придвижвала пеша. Двамата превозвачи, които са транспортирали имигрантите, също са задържани от полицейски служители.

Край Царево в лек автомобил, управляван от криминално проявен мъж от Бургас, е задържана група от петима души. Малко по-късно отново в лек автомобил са открити 20 бежанци. Друга група от 20 души е задържана по пътя за къмпинг "Нестинарка".

Всички нелегално преминали границата ни са без документи за самоличност, като твърдят, че са сирийски граждани. В Районното полицейско управление в Царево се установява самоличността им.

Шофьорите на двата автомобила са задържани за 24 часа в ареста. По случаите са образувани досъдебни производства. /БНР

Вашите коментари