Земетресение бе регистрирано край Ракитово

02:05, 6 Май 2015

Според автоматичния регистратор на БАН трус с магнитуд 2,9 и дълбочина 2,4 км е регистриран в района на Ракитово.

Параметрите на регистрираното сеизмично събитие преди полунощ срещу сряда са получени чрез автоматичен анализ на наличните данни от Националния институт по геофизика, геодезия и география.

Според информацията обобщена от Европейския средиземноморски сеизмологичен център, трусът е с дълбочина 2 км и същия магнитуд (2,9).

Районът на Чепинската долина е сеизмично активен. През 1977 г. трус с магнитуд 5,3 засегна района на Дорково, Костандово, Ракитово, засегна ж.п. гарите Костандово, Долене и Цепина и други 20-тина селища в близост.

Необитаеми тогава се оказаха близо 400 къщи, е почти 300 бяха опасни за обитаване. Пострадаха и 14 производствени предприятия и 157 обществени сгради. Трусовете продължават да се усещат като в продължение на 5 месеца са регистрирани над 500 земетресения в района. /БГНЕС

Вашите коментари