Облачността ще е разкъсана, по-често значителна. В следобедните часове главно над планинските райони и Лудогорието ще се развие купеста облачност и на отделни места са възможни слаби краткотрайни превалявания от дъжд. Ще е почти тихо.
Температурите слабо ще се повишат и максималните ще са между 22° и 27°, по-ниски ще са по крайбрежието. Това съобщиха за Агенция „Фокус” от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) към БАН,дежурният синоптик Боряна Маркова.
По Черноморието, облачността ще е променлива. Ще духа слаб до умерен югоизточен вятър. Максималните температури ще са 15°-18°. Вълнението ще е 1-2 бала. Температурата на морската вода от 12° по северното, до 16° по южното крайбрежие.
Над планините ще е предимно облачност. След обяд ще се развие купеста облачност и на отделни места са възможни слаби краткотрайни превалявания от дъжд. Вятърът по билата ще е до умерен от запад. Дневна температура на 1200 м около 15°, на 2000 м около 7°. Атмосферното налягане ще е близко до средното за месеца.
НИМХ:Максималните температури ще са между 22° и 27°
08:41, 4 Май 2015
най-ново | най-четени
- Жълт код в пет области: Очакват ни гръмотевични бури, интензивни валежи и градушки
- Предимно облачно време с валежи и гръмотевици в планинските и южните райони
- 12-годишно дете загина при катастрофа с кросов мотор край Провадия
- Черна неделя по пътищата в Хасковско: Моторист и пешеходец загинаха, друга жена е ранена на „зебра“
- Премиерът Румен Радев: „България очаква Европа и света на Евровизия 2027!“
- Полски Тръмбеш остава без най-дългогодишния си кмет: Чакъров влиза в парламента
- Камион и лек автомобил изгоряха при пожар във Варна
- Варна отбеляза 9 май с почит към ветераните и европейското единство
- Жената, намушкана на ул. „Подвис“ във Варна, остава в тежко състояние
- Няма данни за замърсяване на варненските плажове
Вашите коментари