Смени по върховете в армията и нови генерали за Гергьовден

20:23, 28 Април 2015

На утрешното заседание на Министерски съвет ще бъдат разглеждани решения за предложения до Президента на Република България за кадрови промени по отношение на някои длъжности в Българската армия, съобщиха от пресцентърът на МС.

Ще бъде предложено освобождаването на контраадмирал Митко Петев като началник на Военна академия „Георги Раковски” и назначаването му на длъжността командир на Военноморските сили. Начело на Военна академия се предлага да застане сегашният началник на Националния военен университет „Васил Левски” бригаден генерал Тодор Дочев.

Той е предложен за удостояване със звание „генерал-майор”. Предложението за началник на НВУ „Васил Левски” е за полк. Пламен Богданов – командир на база за командване, управление и наблюдение, който ще бъде повишен в звание „бригаден генерал”.

Правителството ще предложи също така със званието „генерал-лейтенант” да бъде удостоен заместник-началникът на отбраната генерал-майор Константин Попов, а със звание „генерал-майор” – началникът на ВМА бригаден генерал Николай Петров.

Вашите коментари