В Смолянска област натрупа до 130 см. сняг

09:17, 8 Март 2015

Продължава да е сложна ситуацията след падналите обилни снеговалежи в Смолянска област. В Смолян снегът е натрупал 50 см., а във високите части на Родопите на места достига 130 см.

След като цяла нощ отново валя сняг, продължава бедственото положение в Смолянска област. Селищата са без ток и без комуникации, съобщава кореспондентът на БГНЕС в региона. В областите Кърджали, Хасково, Пловдив, Пазарджик и днес продължава да вали и ситуацията също е критична.

И в западна България нощес валя сняг. В столицата и околностите й натрупа около 20 см сняг. Във Видин, Монтана, Ловеч и други области в Северна България снежната стихия също е в силата си.

Днес е обявен код оранжев за 4 области – Пловдив, Пазарджик, Хасково и Кърджали и в 10 – жълт код за снеговалеж и поледици.

Пътната обстановка в страната продължава да е усложнена. От Агенция пътища препоръчват да не се тръгва на път, ако това не се налага. Най-сериозно положението остава в районите на Хасково, Смолян и Кърджали. /БГНЕС

Вашите коментари