Над 270 души от село Одринци в община Добричка вече са евакуирани. Това съобщи за Радио „Фокус” – Варна кметският наместник на с. Одринци Димитър Минев. Дейностите по евакуация на населението вече приключват.
Има още около трима-четирима души, жители на селото, които трябва да бъдат евакуирани. Те се издирват и ще бъдат изведени от населеното място. Голяма част от гражданите са настанени при свои близки, 12 души са настанени в училището и в детската градина в село Владимирово. Евакуацията на населението е превантивна и се налага заради увеличеното покачване на водите и опасност от преливане на язовир „Одринци“. Към момента язовирът е пълен на около 90%, изпуска се контролирано, за да не се допусне преливане. Димитър Минев допълни, че на място са пристигнали министърът на вътрешните работи Веселин Вучков и главният секретар на МВР Светлозар Лазаров. „Организацията е сериозна”, подчерта кметският наместник на с. Одринци Димитър Минев.
Евакуирани са над 270 души от село Одринци, община Добричка
14:02, 3 Февруари 2015
най-ново | най-четени
- Ивелин Михайлов: Притежавам 2% от дружеството "Исторически парк"
- 18-годишен е с опасност за живота след тежка катастрофа в Русе
- Еньовден във Варна: Музеят по история на медицината посреща гости с билки, работилници и дегустации
- Фекално замърсяване е причинило масовия мор на риба във Варненското езеро
- Празнуваме рождението на св. Йоан Кръстител, днес е и Еньовден
- Адвокат за „Баба Алино“: Собствеността не прави незаконния строеж законен
- Жена е с опасност за живота след удар от електрическа тротинетка в Бургас
- Небрандирани полицейски коли ще спират агресивни шофьори
- Регионалният министър за „Баба Алино“: Пирамидата на олигархията цъфти на три нива
- Жълт код за дъжд в почти цяла България
Вашите коментари