Евакуирани са над 270 души от село Одринци, община Добричка

14:02, 3 Февруари 2015

Над 270 души от село Одринци в община Добричка вече са евакуирани. Това съобщи за Радио „Фокус” – Варна кметският наместник на с. Одринци Димитър Минев. Дейностите по евакуация на населението вече приключват.

Има още около трима-четирима души, жители на селото, които трябва да бъдат евакуирани. Те се издирват и ще бъдат изведени от населеното място. Голяма част от гражданите са настанени при свои близки, 12 души са настанени в училището и в детската градина в село Владимирово. Евакуацията на населението е превантивна и се налага заради увеличеното покачване на водите и опасност от преливане на язовир „Одринци“. Към момента язовирът е пълен на около 90%, изпуска се контролирано, за да не се допусне преливане. Димитър Минев допълни, че на място са пристигнали министърът на вътрешните работи Веселин Вучков и главният секретар на МВР Светлозар Лазаров. „Организацията е сериозна”, подчерта кметският наместник на с. Одринци Димитър Минев.

Вашите коментари