Бедственото положение в община Провадия е отменено

19:39, 2 Февруари 2015

Бедственото положение в община Провадия е отменено. Това каза за Радио „Фокус” – Варна кметът Филчо Филев. Възстановено е електрозахранването в селата Блъсково, Бозвелийско и Комарево. Голяма част от хората са се върнали по домовете си.

Къщите се почистват, осигурена е техника – багери, самосвали, машина за почистване на ями, както и помпи за отводняване на останалите води. Унищожените при наводнението мебели и инвентар се извозват до сметището с превоз на общината, допълни кметът. Река Ана дере е вече в коритото си. Контролирано се изпускат язовирите „Снежина” и „Черковна”, които се намират на територията на общината. Обмисля се утре да започне контролирано изпускане и на язовир „Блъсково”. Ще се прецени с какъв дебит, за да не се допусне сериозно показване на нивото на река Ана дере, каза още кметът на община Провадия Филчо Филев.

Вашите коментари