Повече от десет служители на МВР във Велико Търново са били изследвани за сифилис заради арестант, страдащ от заболяването. Тъй като стадият му бил напреднал, те решили да се презастраховат, научи "Труд".
За арестанта сифилистик униформените научили едва след задържането. Преди време 40-годишният ром, жител на великотърновско село, бил обявен за национално издирване, заради кражби и грабеж. От МВР го хванали и едва в ареста разбрали за болестта.
Всички, които са имали контакт с болния, незабавно са били изпратени да се изследват. За щастие резултатите на всеки един от тях са отрицателни, а заразният престъпник е изолиран и няма опасност тепърва да зарази други хора
Вашите коментари