Морето изхвърли удавен руснак на неохраняема зона край Варна

10:44, 16 Септември 2014

Морето изхвърли удавен руснак на неохраняема зона, съобщи д-р Иван Иванов, управител на ДКЦ 1 „Света Клементина”, който осигурява медицинското обслужване на плажовете. Инцидентът е станал на 15.09.2014 г.

– понеделник, след обяд на плаж „Нирвана” на буната. Плажуващи са забелязали безжизнено тяло във водата 150 метра зад камъните, което е неохраняема зона.

Спасителите са го извадили, а дошлите медицински екипи на ДКЦ 1 „Св. Клементина” само са установили смъртта. Пострадалият е П. С. на 76-години, турист от Русия, като само аутопсия може да установи причината за леталния изход – дали е удавяне, или сърдечен пристъп. Руснакът е влязъл в морете при забранителен червен флаг по всички плажове.

Д-р Иван Иванов предупреждава плажуващите да бъдат особено внимателни на всички плажове, тъй като морето е доста бурно, а след Илинден и Преображене се образували опасни водни течения, които дават предпоставка за тежки инциденти.

Вашите коментари