Днес в сутрешните часове облачността ще намалява, на места и до слънчево. По-късно ще се развива купесто-дъждовна облачност, ще има валежи, на места с гръмотевици.
Повече ще са валежите в следобедните часове и преди полунощ, и в Северна България и планините. Температурите ще останат без съществена промяна, максималните ще са между 25° и 30°. Такава е прогнозата за времето, съобщиха за Агенция "Фокус" от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) към БАН, дежурният синоптик Орлин Лазаров.
Над Черноморието също ще има превалявания и гръмотевици. Вятърът ще е слаб до умерен от северозапад. Максималните температури ще са 26°-28°. Вълнението ще е 1-3 бала. Температурата на морската вода е 23°-26°.
Над планините ще се задържи неустойчиво, с купесто-дъждовна облачност, краткотрайни превалявания и гръмотевици. Вятърът по високите части ще е до умерен от север, северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 18°, на 2000 метра - около 12°. Атмосферното налягане ще е около средното за месеца.
НИМХ: На места в страната ще има валежи, придружени с гръмотевични бури
07:16, 17 Юли 2014
най-ново | най-четени
- Патриарх Даниил и чудотворната Хавайска икона бяха посрещнати от хиляди вярващи в Рилския манастир
- Граждански протест в Пловдив приветства действията на финансовия министър за Панаира
- Първите две антидрон системи от AXON вече са доставени в България, предстои въвеждането им в експлоатация
- Корпорация КУБ: Няма незаконно свързване на комплекс Forest Club към мрежите на Енерго-Про и ВиК-Варна
- Хотелите във Варна са пълни, браншът се надява на силен септември
- „Възраждане“: Незаконното строителство в Баба Алино продължава въпреки забраните
- Медицинският хеликоптер с две спасителни акции за минути в Пирин
- Жена загина при железопътен инцидент край гара Бутово
- Дрон с голямо количество взрив се взриви край ГКПП „Кардам“, България поставя казуса пред НАТО
- Установиха огнище на Африканска чума по свинете във Варненско
Вашите коментари