Днес облачността от запад ще започне да се разкъсва и намалява, но над Източна България през целия ден ще остане предимно облачно. Там ще има и валежи, които до вечерта ще спрат.
Това съобщи за Агенция „Фокус” дежурният синоптик в Националния институт по метеорология и хидрология към БАН Мартин Славчев. На места в Западна и Централна България в следобедните часове също ще превали, на отделни места и ще прегърми. Ще духа северозападен, в източните райони - северен вятър, който през деня временно ще се усили, особено по Черноморието. Максимални температури, в повечето места, между 21° и 26°, в София - около 21°.
Над Черноморието ще бъде предимно облачно с валежи от дъжд, които в следобедните часове ще спрат. Възможно е и да прегърми. Ще духа умерен, временно и силен северен вятър. Максимални температури 19°-22°. Температурата на морската вода е 23° - 24°. Вълнението на морето ще е 3-4 бала.
Над планините облачността ще е предимно значителна. След обяд ще превали, а на места и ще прегърми. Вятърът ще е от север-северозапад – умерен, временно до силен. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 16°, на 2000 метра – около 8°.
Днес облачността от запад ще започне да се разкъсва и намалява
07:12, 20 Юни 2014
най-ново | най-четени
- Актрисата Кина Дашева почина на 92-годишна възраст
- Тежка катастрофа затвори пътя София – Варна край Лясковец
- Непълнолетен загина, след като се вряза с кола в къща в Дупница
- Христанов: Изнесох данните за „Баба Алино“ още на 6 март, последва пълна тишина
- Мълния уби около 30 крави и телета край Калофер
- Собственици в „Баба Алино“ заплашват със съд Община Варна при събаряне на домовете им
- Мълния уби 35-годишен мъж край Кресна по време на буря
- Какви са възможностите пред хората, купили имот в Баба Алино
- Новият председател на ЕСУТ за Баба Алино: Проектът няма нищо общо с построеното
- ДНСК и Кадастърът влязоха в Община Варна заради „тайния град“ в „Баба Алино“
Вашите коментари