Автобус от градския транспорт в Димитровград с 20 души вътре пламна в движение. Инцидентът с возилото на метан станал малко преди 17 часа вчера в квартал "Вулкан", съобщиха от пожарната.
"Гъст черен дим започна да излиза от мотора в задния отсек", разказаха очевидци. Шофьорът набил спирачки, отворил вратите и заедно с кондукторката евакуирал пътниците.
Екип на местните огнеборци дошъл минути след сигнала, но въпреки намесата им рейсът изгорял напълно. Защитната система на метановата уредба успяла да сработи. В противен случай щял да последва взрив с непредвидими последици.
Машината имаше всички необходими застраховки, минала е редовен технически преглед, коментираха от оператора на линия № 2.
Вашите коментари