Две катастрофи затапиха пътя между Благоевград и Дупница

16:16, 23 Май 2014

Два инцидента затрудниха движението по главен път Е-79 между Благоевград и Дупница, предаде кореспондентът на БГНЕС в региона.

Към 14.50 ч. стана катастрофа, на изхода на с. Мурсалево, където пострада 28-годишна бременна жена. Опел Астра с благоевградска регистрация на прав участък се блъска отзад в пежо - с кюстендилска. Вследствие на удара в МБАЛ Благоевград е транспортирана 28-годишната Л. В. която е бременна в 8-и месец Същата няма видими наранявания, но е оставена в АГ отделението под наблюдение. Съпругът й Героги, шофирал опела, е невредим.

По същото време на 3 км. по-нататък, при пътен възел Бобоушево Смочево се е запалил празен камион ЗИЛ за дърва. Са щастие водачът на зила успява да отбие в отбивката за Смочево с горяща задна дясна гума. Екип огнеборци от Рила загасиха горящата камион.

В резултат на двете произшествия движението между Мурсалево и Усойка се затапи. Превозни средства се пропускат само в едната лента. Образувани са колони от по няколко километра, шофьорите са изнервени и от невероятната жега на пътя. /БГНЕС

Вашите коментари