С опаковане на комина на неработещия инсенератор на МБАЛ „Св.
Анна“ ще приключат на този етап дейностите, свързани с кампанията за екологично чисто унищожаване на болничните опасни отпадъци, организирана от Обществения център за околна среда и устойчиво развитие. В 10 часа утре, 31.10.2013 г, четвъртък, активисти на центъра с помощта на професионални алпинисти ще спуснат транспарант от комина с надпис: „Инсенераторите убиват“. Крайната цел на демонстрационния пърформънс е да бъдат включени в Договора за присъединяване и документите на Оперативна програма „Региони в растеж“ възможности за болниците да кандидатстват за европейски средства за закупуването на модерни съоръжения за безопасно унищожаване на биологичните отпадъци.
Опаковат комина на неработещия инсенератор на МБАЛ „Св. Анна“ във Варна
14:43, 30 Октомври 2013
най-ново | най-четени
- 18-годишен е с опасност за живота след тежка катастрофа в Русе
- Еньовден във Варна: Музеят по история на медицината посреща гости с билки, работилници и дегустации
- Фекално замърсяване е причинило масовия мор на риба във Варненското езеро
- Празнуваме рождението на св. Йоан Кръстител, днес е и Еньовден
- Бивш шеф на ДАНС във Варна: При случая „Невзоров“ са нарушени основни принципи
- Адвокат за „Баба Алино“: Собствеността не прави незаконния строеж законен
- Жена е с опасност за живота след удар от електрическа тротинетка в Бургас
- Небрандирани полицейски коли ще спират агресивни шофьори
- Регионалният министър за „Баба Алино“: Пирамидата на олигархията цъфти на три нива
- Жълт код за дъжд в почти цяла България
Вашите коментари