Тайвански учени създадоха най-високочестотния транзистор

20:19, 17 Април 2013

Група учени от тайванския университет NCTU (National Chiao Tung University) са създали транзистор от типа HEMT (high electron mobility transistor - транзистор с висока подвижност на електроните), способен да работи на честота 710 GHz, съобщава News.bg.

По думите на изследователите, новите транзистори ще могат да намерят приложение в системите за формиране на изображение и в биомедицинските тестове. Тяхното използване ще позволи да се намали консумацията на енергия в електронните устройства и да се повиши резолюцията на изображенията, получавани при сканиране на атмосферата и в космическите изследвания.

Учените вече си сътрудничат с Panasonic и американски компании, работещи в аерокосмическия отрасъл, за да внедрят своите разработки.

Вашите коментари

най-ново | най-четени