Властите в Южна Корея съобщават официално за първата находка на археологически обект, която свидетелства за принасяне на човешка жертва в основите на сграда.
Експертите предполагат, че пожертваните са служили като дар за божествата, за да се гарантира успешното приключване на градежа.
В съобщение на администрацията по културното наследство в Сеул се разказва за два наскоро открити скелета под основите на двореца Уолсон в Кьонгджу, днес на територията на Южна Корея. Останките са датирани от V век и са открити в основите на крепостните стени на някогашната столица на царство Шила... пълният текст и снимки>>>
Вашите коментари