Сондата Юнона успешно влезе в орбита около Юпитер (видео)

08:48, 5 Юли 2016

Космическата сонда на НАСА Юнона изпълни успешно мисията си и влезе в орбита около планетата Юпитер, предадоха световните агенции. Това стана след петгодишно пътуване до тази планета. Навлизането в орбита около Юпитер стана в 3,53 ч. по Гринуич.

Преди това за 35 минути Юнона запали двигателите си, за да изпълни маневрата за заставане в орбита около планетата от Слънчевата система.

НАСА съобщи за щастливото събитие в Туитър. "Успех. Юнона е в орбита около Юпитер и ще разкрие тайните на планетата", се казва в туита. За успеха на маневрата по позициониране в орбита Юнона подаде трисекунден радиосигнал.

Предстои апаратът да обиколи планетата 37 пъти през идните 20 месеца. Юнона ще бъде космическият кораб,... пълният текст, снимки и видео>>>

Вашите коментари

най-ново | най-четени