Археолози обясняват, защо в древността китайците са ядяли кучета

18:22, 21 Май 2018

Според данните на археолози, одомашняването на кучетата на териториите на съвременен Китай се е случило в периода между 8-то и 9-тото хилядолетие преди новата ера.

Още тогава местното население е започнало да консумира кучешко месо, а от 7-то хилядолетие насетне кучетата са почитани като ритуални животни - принасяли са ги в жертва и са ядели месото им.

Според данните от изследване на археолози и специалисти по източните култури, при започването на градеж на нови жилища през 7-то хилядолетие преди новата ера, са жертвали куче. Погребението на виден член на племето също е съпровождано от ритуално убийство на куче... пълният текст>>>
 

Вашите коментари

най-ново | най-четени