Миналата седмица милиони собственици на iPhone се оплакваха от масовата “епидемия” от просто съобщение, изпращано чрез системата за изпращане на текстови съобщения Message.
Ако недоброжелател реши да се “гаври” с жертвата си, просто трябва да й изпрати текстов стринг, който включва две думи на английски, както и няколко символа на арабски и китайски. Apple намериха временно решение на проблема и работят по кардиналното отстраняване на неизправността.
Днес из специализираните форуми се появиха съобщения за подобен проблем с един от най-разпространените продукти за чат комуникации – Skype. Според съобщенията във форумите на Skype става дума за простичък стринг от 8 символа, който кара програмата да се рестартира и става невъзможно да бъде пусната отново.
Проблемът се появява, ако изпратите стринг (само не го пробвайте, защото гарантирано ще си навлечете проблем) “http://:” без кавичките. По данни на venturebeat.com проблемът засяга всички потребители с операционни системи Windows, Android и iOS. Програмата няма проблеми, ако работи под Windows 8 и Mac.
Според последните съобщения във форумите на притежаваната от Microsoft компания, вече е налична версия на Skype, която е защитена от този бъг. Затова е препоръчително да си обновите програмата до последната версия.
Вашите коментари