Кардиолози са установили, че мъжете, живеещи в полигамни бракове, сериозно рискуват да си докарат сърдечни проблеми. Не метафорично, а от чиста медицинска гледна точка.
Сравнено с моногамните семейни мъже при полигамните съпрузи е 4 пъти по-висок риска от коронарна болест на сърцето.
Заключението е на медицински екип, провел изследването в Саудитска Арабия. Резултатите от него са представени от доктор Амин Даула пред Азиатския конгрес на кардиолозите, провел се в края на април в Абу Даби. В този регион полигамните бракове се смятат за норма,... пълният текст>>>
Вашите коментари