Кардиолози: Полигамията е опасна за мъжките сърца

20:28, 22 Май 2018

Кардиолози са установили, че мъжете, живеещи в полигамни бракове, сериозно рискуват да си докарат сърдечни проблеми. Не метафорично, а от чиста медицинска гледна точка.

Сравнено с моногамните семейни мъже при полигамните съпрузи е 4 пъти по-висок риска от коронарна болест на сърцето.

Заключението е на медицински екип, провел изследването в Саудитска Арабия. Резултатите от него са представени от доктор Амин Даула пред Азиатския конгрес на кардиолозите, провел се в края на април в Абу Даби. В този регион полигамните бракове се смятат за норма,... пълният текст>>>
 

Вашите коментари

най-ново | най-четени