Управляващата коалиция "За по-добра Македония", водена от ВМРО-ДПМНЕ, печели изборите за кмет на първи тур в 34 общини. Това сочат обработените до момента протоколи на Държавната изборна комисия, съобщи електронното издание МКД.Мк.
цитирано от Агенция "Фокус".
На първи тур ВМРО-ДПМНЕ печели в общините:
Босилево, Чучер Сандево, Демир Хисар, Демир Капия, Дойран, Делчево, Гевгелия, Градско, Илинден, Конче, Кратово, Крива Паланка, Кривогащани, Крушево, Кочани, Македонски Брод, Македонска Каменица, Маврово и Ростуше, Неготино, Ново Село, Прилеп, Пехчево, Пробищип, Радовиш, Росоман, Сопище, Свети Николе, Валандово, Василево, Вевчани, Виница, Зелениково, Зърновци, Щип, Охрид.
Социалдемократическият съюз на Македония (СДСМ) на първи тур печели в две общини Струмица и Богданци и Ранковце, като в Ранковце е сигурна победата им още на първи тур.
Демократичният съюз за интеграция (ДСИ) печели кметските места в Дебър и Пласница.
На първи тур свой кмет печели и Демократическата партия на турците - в Общината Центар Жупа.
ВМРО-ДПМНЕ печели в 34 общини на първи тур
13:23, 25 Март 2013
най-ново | най-четени
- Конституционна война в Унгария: Премиерът Петер Мадяр стартира „Операция Чистилище“, за да отстрани президента
- Русия обвини Украйна в заплаха срещу суверенитета на Беларус
- Стармър остава премиер до началото на есенната сесия на парламента
- Отравяне с гъби уби журналиста, разкрил връзката на Путин с Кабаева
- Киър Стармър се оттегля като премиер на Великобритания, Анди Бърнам е фаворит за поста
- Самолет на Lufthansa се срина на носа си във Франкфурт, има ранени
- ЕК критикува плоския данък в България и настоява за по-справедлива система
- SpaceX направи най-голямото IPO в историята и доближи Мъск до първия трилион
- ЕЦБ повиши лихвите в еврозоната до 2,25% заради ръста на инфлацията
- Запалиха два автомобила на българското посолство в Скопие
Вашите коментари