Френските профсъюзи Всеобща конфедерация на труда и Работна сила ще проведат общонационална стачка и масови протестни акции срещу политиката на държавата в сферата на труда и заетостта, предаде РИА Новости, цитирана от БГНЕС.
През януари редица френски профсъюзи сключиха с работодателите споразумение за социално партньорство, за което отдавна настояваха представителите на бизнеса. Договорът ще позволи да се облекчи трудовото законодателство и да се улесни уволнението на работници. На основата на договора бе разработен законопроект, който през април трябва да бъде разгледан от парламента.
Междувременно Всеобщата конфедерация на труда и Работна сила за първи път се обединиха и призоваха своите поддръжници към протест срещу законопроекта.
Очаква се стачката да получи широка подкрепа от работещите в социалната сфера и транспорта.
Общонационална стачка ще парализира Франция
00:15, 5 Март 2013
най-ново | най-четени
- Екстремна жега в Гърция с температури до 43°
- САЩ нанесоха нови удари по Иран след смъртта на двама американски военни
- Пореден масиран руски удар над Киев, украински атаки в Крим
- Двама американски военнослужещи загинаха при ирански удари в Йордания, един се издирва
- Войната на ракетите: САЩ атакуват Южен Иран за седма нощ, Техеран удари американска база в Бахрейн
- САЩ удължиха до 25 юли лиценза за преговори за активите на „Лукойл“
- Срив на цените на петрола с 30% за тримесечието след отварянето на Ормузкия проток
- Започна делото срещу Ива Михайлова в Кочани
- Пожар край Солун изпепели фабрики и наложи евакуации
- Доналд Тръмп с нов обрат в отношенията с Испания след срещата на НАТО в Анкара
Вашите коментари