Джихадистите от "Ислямска държава" са взривили най-големия хотел в западен Мосул, съобщи Ройтерс като се позова на очевидци. Целта е била да попречат на иракската армия да използва сградата за база в продължаващата офанзива за отвоюване на града.
Засега хотелът, който се намира на западния бряг на река Тигър, все още не е рухнал, а само се е наклонил на една страна.
По-рано през седмицата иракската армия обяви, че е установила пълен контрол над източния бряг и се опитва да завземе неразрушените мостове над реката, за да продължи настъплението си на запад. /БНР
„Ислямска държава“ взриви най-големия хотел в Мосул
14:06, 22 Януари 2017
най-ново | най-четени
- Конституционна война в Унгария: Премиерът Петер Мадяр стартира „Операция Чистилище“, за да отстрани президента
- Русия обвини Украйна в заплаха срещу суверенитета на Беларус
- Стармър остава премиер до началото на есенната сесия на парламента
- Отравяне с гъби уби журналиста, разкрил връзката на Путин с Кабаева
- Киър Стармър се оттегля като премиер на Великобритания, Анди Бърнам е фаворит за поста
- Самолет на Lufthansa се срина на носа си във Франкфурт, има ранени
- ЕК критикува плоския данък в България и настоява за по-справедлива система
- SpaceX направи най-голямото IPO в историята и доближи Мъск до първия трилион
- ЕЦБ повиши лихвите в еврозоната до 2,25% заради ръста на инфлацията
- Запалиха два автомобила на българското посолство в Скопие
Вашите коментари