Руската компания „Газпром” ще складира 700 милиона кубични метра газ в Унгария, за да осигури суровина през зимата в случай на прекъсвания на доставките, предаде AFP, позовавайки се на унгарската държавна компания MVM.
По този начин „Газпром” ще може да изпълнява договорите си, ако се появи проблем с транзита на газ, заявиха от унгарската фирма в коментар на необичайната практика за складиране на газ, който е собственост на руската група.
„Газпром” складира 700 милиона кубични метра газ в Унгария, за да гарантира доставките
01:00, 11 Октомври 2014
най-ново | най-четени
- Конституционна война в Унгария: Премиерът Петер Мадяр стартира „Операция Чистилище“, за да отстрани президента
- Русия обвини Украйна в заплаха срещу суверенитета на Беларус
- Стармър остава премиер до началото на есенната сесия на парламента
- Отравяне с гъби уби журналиста, разкрил връзката на Путин с Кабаева
- Киър Стармър се оттегля като премиер на Великобритания, Анди Бърнам е фаворит за поста
- Самолет на Lufthansa се срина на носа си във Франкфурт, има ранени
- ЕК критикува плоския данък в България и настоява за по-справедлива система
- SpaceX направи най-голямото IPO в историята и доближи Мъск до първия трилион
- ЕЦБ повиши лихвите в еврозоната до 2,25% заради ръста на инфлацията
- Запалиха два автомобила на българското посолство в Скопие
Вашите коментари