Управляващата ВМРО-ДПМНЕ печели изборите в Македония. Това сочат първоначалните резултати, въз основа на обработени 40% от изборните бюлетини, предадоха специалните пратеници на Агенция „Фокус” и Радио „Фокус” Цоня Събчева и Зоран Талевски.
Според данните, ВМРО-ДПМНЕ печели 42% от гласовете, а опозиционния СДСМ – 22%. В албанския блок ДСИ печели 17%, ДПА – 7,5%. Разликата между ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ в момента е две към едно. Получените резултати са от обработените до момента 44% изборни бюлетини.
ВМРО-ДПМНЕ печели изборите в Македония
23:19, 27 Април 2014
най-ново | най-четени
- Конституционна война в Унгария: Премиерът Петер Мадяр стартира „Операция Чистилище“, за да отстрани президента
- Русия обвини Украйна в заплаха срещу суверенитета на Беларус
- Стармър остава премиер до началото на есенната сесия на парламента
- Отравяне с гъби уби журналиста, разкрил връзката на Путин с Кабаева
- Киър Стармър се оттегля като премиер на Великобритания, Анди Бърнам е фаворит за поста
- Самолет на Lufthansa се срина на носа си във Франкфурт, има ранени
- ЕК критикува плоския данък в България и настоява за по-справедлива система
- SpaceX направи най-голямото IPO в историята и доближи Мъск до първия трилион
- ЕЦБ повиши лихвите в еврозоната до 2,25% заради ръста на инфлацията
- Запалиха два автомобила на българското посолство в Скопие
Вашите коментари