В подземните води на японската АЕЦ „Фукушима 1” бяха измерени най-високите нива на радиоактивен цезий, откакто се правят замервания в централата, предаде РИА Новости, цитирана от "Фокус".
Според компанията-оператор ТЕРСО нивото на радиация се е повишило 1,7 пъти през последното денонощие. Експертите не изключват, че изтичането на радиоактивна течност може да е в следствие нарушаване на целостта на подземен тунел, който минава близо до втори блок на централата.
Нивото на радиоактивен цезий във „Фукушима 1” се е повишило два пъти
08:10, 14 Февруари 2014
най-ново | най-четени
- САЩ удължиха до 25 юли лиценза за преговори за активите на „Лукойл“
- Рекордни жеги блокираха Европа: влакове спират, училища затварят
- Чарлз III няма да живее в Бъкингамския дворец след ремонта
- 235 загинали след силните земетресения във Венецуела
- Международните пазари се успокояват: Петролът падна под нивата от началото на конфликта в Иран
- SpaceX направи най-голямото IPO в историята и доближи Мъск до първия трилион
- ЕЦБ повиши лихвите в еврозоната до 2,25% заради ръста на инфлацията
- Отравяне с гъби уби журналиста, разкрил връзката на Путин с Кабаева
- Запалиха два автомобила на българското посолство в Скопие
- Силно земетресение удари Филипините: Има жертви, рухнали сгради и риск от цунами
Вашите коментари