1000 лева средна заплата ще вземат медицинските сестри през следващата година. Почти двойният скок на възнагражденията е сред най-спешните мерки на здравното ведомство, обяви в интервю пред "Стандарт" министър д-р Петър Москов.
В момента повечето медсестри получават 450-500 лв. Заради това са принудени да работят на няколко места или да търсят препитание в чужбина.
Сега те наброяват около 29 хиляди или почти колкото са лекарите у нас. Медсестрите обаче трябва да са поне два пъти повече, за да получават пациентите адекватни грижи. Освен това средната възраст на съсловието им е 50 години. Аналогична е ситуацията при акушерките, които също са изчезващ вид у нас. От общо 4200 1000 са навършили годините за заслужен отдих. /БЛИЦ
Медсестрите с 1000 лева заплата
09:07, 4 Май 2015
най-ново | най-четени
- Охраната на властта - шефът на НСО на изслушване в НС
- Държавата цели 5,7% дефицит в Бюджет 2026, въвеждат осигуровки за чиновници и по-скъпи винетки
- Радев: Философията на предишните управления води до неудържим ръст на разходите за сметка на дългове
- Ивелин Михайлов: Притежавам 2% от дружеството "Исторически парк"
- Парламентът откри процедура за избор на председател на Държавна агенция „Разузнаване“
- Енчо Керязов инспектира „Спортпалас“ във Варна и се срещна с националния ансамбъл по художествена гимнастика
- Иван Шишков за „Хемус“: Държавата не може да събори незаконно строителство в такъв мащаб
- Георги Кандев напуска МВР: Да избирам между поста и принципите си е невъзможно
- Румен Спецов е освободен: Евгени Симеонов поема контрола над дружествата на „Лукойл“
- Управляващите обещаха отмяна на депутатските привилегии едва след като тихомълком си гласуваха поредното вдигане на заплатите
Вашите коментари