Парламентът отхвърли вот на недоверие на Министерския съвет с министър-председател Пламен Орешарски за провала на правителството в областта на фискалната политика, предаде репортер на Агенция „Фокус”.
„За” вота гласуваха 109 народни представители, „против” – 114 , един се въздържа.
Петият вот към кабинета „Орешарски” беше внесен от ПГ на ГЕРБ на 5 юни.
При влизане на премиера Пламен Орешарски и министрите в пленарна зала от ГЕРБ скандираха „оставка”, а от БСП и ДПС аплодираха представителите на правителството.
Вотът на недоверие не мина
09:25, 13 Юни 2014
най-ново | най-четени
- Охраната на властта - шефът на НСО на изслушване в НС
- Държавата цели 5,7% дефицит в Бюджет 2026, въвеждат осигуровки за чиновници и по-скъпи винетки
- Радев: Философията на предишните управления води до неудържим ръст на разходите за сметка на дългове
- Ивелин Михайлов: Притежавам 2% от дружеството "Исторически парк"
- Парламентът откри процедура за избор на председател на Държавна агенция „Разузнаване“
- Енчо Керязов инспектира „Спортпалас“ във Варна и се срещна с националния ансамбъл по художествена гимнастика
- Иван Шишков за „Хемус“: Държавата не може да събори незаконно строителство в такъв мащаб
- Георги Кандев напуска МВР: Да избирам между поста и принципите си е невъзможно
- Румен Спецов е освободен: Евгени Симеонов поема контрола над дружествата на „Лукойл“
- Управляващите обещаха отмяна на депутатските привилегии едва след като тихомълком си гласуваха поредното вдигане на заплатите
Вашите коментари